Make your own free website on Tripod.com

Faqja Ime personale..

QESHARAKE
Home | VARGJE | LUFTETARET | FOTOT EMIA | POEZI | AUTORI | VETURA | MJEKSI | MEDITIME | PAMJE ROMANTIKE | TE FAMSHMET | QESHARAKE | FEJA ISLAME | TARKAN | EKSPERTAT & HACKERS | NOKIA | MUSIC

ky  esht  fillimi

                barcoleta        

Pyetjet e njė fėmije

Telefonata

- Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi

Logjika

Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me ēifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nje probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
-Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek.

Femijet

Nje djal i vogel i thote te jatit :
- Mua me pelqejne hudhrat se mbajne era sallam.

------------------------------------------

Nje cift kishte dale xhiro bashke me djalin e tyre. Diku me larg, djali shikon nje grumblull me njerez dhe behet kurioz te shkoje atje.
- Kot mblidhen njerezit sot. - i thote i ati. Por djali insiston:
- Epo shko atehere, - i thote perseri i ati, - por mos u vono!
Atje ishte nje femer qe ishte mbytur. Sapo e kishin nxjerre, e meqe ishte ashtu nudo, polici i kishte vene kapelen e tij ne vendin intim. Djali e pa dhe u kthye tek prinderit.
- Cfare kishte atje? - pyeti i ati.
- Kishte te drejte babi! Kot ishin mbledhur. Ishte nje grua qe po bente nje polic.

Femijet

Nje djale i vogel e kishte marre zakon qe te thithte gishtin e madh te dores.E ema per ta trembur i tha:
-Mos bej ashtu, se te gjith femijet qe thithin gishtin shendoshen teper.
Djali u tremb dhe e harroi zakonin.
Pas disa kohesh duke kaluar rruges nena dhe djali takuan nje grua shtatzene.
Djali me te shpejte u hodh dhe tha:
-Ahaaaaa , un e di ca ke bere ti qe je shendosh kaq shume.

Femijet

Ne dhomen e femijeve Eri filloi te bertiste .
E ema shkon ne dhome pa fryme dhe shikon vajzen dy vjecare qe po i shkulte floket djalit me te madh.
Duke i qetesuar e ema ngadale i heq floket nga dora e se bijes. Eri qante dhe e ema i thote per ta qetesuar:
- Eri , mos qaj sepse nuk e ka bere me qellim. Ajo eshte e vogel dhe nuk e njef se cfare eshte dhimbja.
E ema del nga dhoma por sapo arrinte pragun e deres vajza fillon te bertiste dhe qante.
E ema kthehet me vrap dhe pyet se cfare ndodhi
Eri heq doren nga floket e motres dhe kthehet nga e ema:
- I tregova motres se cfare eshte dhimbja

Ne shkolle

Timi ishte teper i gezuar qe po i vinte ne shtepi nje moter ose vella i vogel.Ishte kaq i gezuar sa qe c\'do dite i tregonte shokeve dhe shoqeve te klases se ca thonin mami me babin per bebin e vogel. Nje dite e ema e Timit e la Timin ti perkiste barkun qe te ndjente levizjet e femijes.Timi pasi i ndjeu levizjet nuk reagoi shum dhe iku. As ne shtepi dhe as ne klase nuk e permendi me .
Nje dite mesuesja kurioze e pyet:
-Timi, a arriti bebi tek shtepia apo akoma?
Timi i ndrojtur ja futi te qares.
-Jo mesuese , bebin e hengri mami.

Pyetjet e nje femije

Nganjehere femijet bejne pyetje shume te cuditshme. Ja sec i tha nje djale babait te tij:
-Babi a te bej nje pyetje?
-Mire
-Kur nje doktor viziton nje doktor, doktori qe po ben viziten a viziton doktorin qe po vizitiohet si do doktori qe po vizitohet apo vizition doktorin si do doktori qe ben viziten?
-Ik pyet mamin.

Femija i pare

Nje burre teper i emocionuar merr doktorin ne telefon .
-Doktor , si tia bej? Po me lind gruaja dhe dhimbjet i ka shume te shpeshta.
-Femija i pare?
-Jo mor idiot, jam burri.

Femija

Babai ven djalin ne gjume.
Pas pese minutash...
-Babi
-C\'fare?
-Babi ma sjell nje gote uje te lutem.
-Jo , te thashe a deshte dhe the jo.Flij tani.
Pas dy minutash..
-Baaabiiiii , me sjell pak uje.
-Jo te thashe, flij se do vi te te rrah .
Pas nje minuti...
-Baaaaaabiiiiiii
-C\'FAREEE
-Kur te vish per te me rrahur me sjell dot nje gote me uje.

Femija

Nje grua po mbante ne dore nje femije ndersa po hipte ne autobus. Shoferi kur pa femijen i tha:
-Ua femi me te shemtuar nuk paskemi pare ndonjehere.
Gruaja u merzit shume por nuk beri ze dhe iku u ul ne fund te autobusit.
Nje burre atje e pa qe eshte e merzitur dhe e pyeti se cfare i ka ndodhur.
Gruaja:
-Shoferi me ofendoi
Burri:
-Shume gabim, ai eshte ne sherbim te popullit dhe nuk duhet te ofendoje pasagjeret. Te isha si ti do shkoja t\'ja thoja dy fjale.
Gruaja
-Se ke keq ti.Do shkoj ti them tani.
Burri
-Shko dhe ma ler mua majmunin se ta mbaj un.

Rreth "bjondes"

Bjondet

Si ja ben nje bjonde per te lare nje femije nqs uji eshte shume i ngrohte?
- Vesh doreza plastike

Tre shoqet

Nje ndertese po digjej dhe te pa shpresa po qendronin ne catine e saj tre vajza, nje brune, nje flokekuqe dhe nje bionde.
Zjarrfiksit po rinin poshte me nje batanie te hapur dhe ju thoshin vajzave te hidheshin se ata do ti prisnin se nuk kishin rruge tjeter per te shpetuar.
E para merr guximin brunja dhe hidhet, por zjarrfiksit nuk e llogariten mire se ku ta mbanin batanien dhe ajo u perplas ne tortuar.
Dy vajzat e tjera te tmeruara nuk dinin cfare te benin, por flaket po mbulonin dhe catine keshtu qe u hodh dhe flokekuqja por dhe ajo pesoi te njejtin fat si dhe brunia duke u zgerlaqur ne tortuar si nje domate e shtypur.
Mbeti vetem bjondja dhe nga poshte po i luteshin qe te hidhej se nuk kishte rruge tjeter. Bjondja e lemerisur i thote zjarrefikesve: Lereni batanijen ne toke dhe largohuni prej saj se nuk kam besim tek ju, pastaj une do te hidhem.

Kompiutera

Ikonat

- Babi, ēfare jane ikonat?
- Jane piktura te shenjta bir.
- Po pse Windows ka aq shume ikona?
- Sepse duhet nje mrekulli per ta vene ne pune

Tek Doktori

Nje informaticien shkon tek doktori.
-Thuaj tridhjetetre - thote doktori
- 1 0 0 0 1!

Nuk ndjehesh mire neqoftese

1. Nuk luan solitario me letra reale prej vitesh
2. I dergon miqve te tu, ne tryezen perballe, nje email, ku i kerkon te dilni per kafe, dhe ju vjen nje pergjigje: - Me jep 5 minuta kohe
3. Chaton disa here ne dite me nje nga Kepi Shpreses se Mire, dhe komshiun tat ke nji muaj pa e pershendetur
4. Motivi per te cilin humb kontaktet me miqte e tu, eshte se nuk kane adresa emaili
5. Shumicen e barcaletave qe di, i ke lexuar ne web, ose te kane ardhur me email
6. Eshte erresire kur iken ne pune dhe kur kthehesh ne shpi, edhe pse eshte vere
7. Prinderit e tu te kosiderojne si :\"Nje njeri qe punon me kompiuterat\"
8. Motivi per te cilin njeh femijet e tu eshte sepse ke foton e tyre mbi tavoline
9. Ke lexu kete liste dhe po gjen te verteta per ty
10. Po mendon tja dergosh dhe te tjereve kete liste

Pse kompiuteri eshte femer

1. Sepse sapo merr nje shikon nje tjeter me te mire.
2. Askush pervec krijuesit i kupton logjiken e brendshme.
3. Gabimet me te vogla ruhen ne kujtese per tu kthyer me vone.
4. Gjuha qe kompjuterat perdorin per komunikim me njeri tjetrin eshte e pakuptueshme nga te tjeret.
5. Mesazhi "komande e gabuar" eshte po aq informative sa "Neqoftese nuk e di pse jam e nevrikosur me ty , mos prit te ta them un".

Diferenca

- Cili eshte ndryshimi mes nje femre dhe nje kompjuteri??

- Nje kompjuter e pranon diskun 3 1/2 inch.

Emaili

Nganjehere teknologjia ben edhe gabime te cilat kushtojne jete njerezish.Nje nga keto eshte ky i ndollur ne nje qytet ne usa. Burri kishte shkuar per pushime ne florida dhe donte ti shkruante nje email gruas se tij qe do arrinte atje te nesermen.Per nje moment ai harroi adresen e emailit te gruas dhe e shkruajti gabim. Emaili i arriti gruas te nje prifti qe ksihte vdekur nje dite me pare. Ajo hapi kompjuterin, lexoi emailin , bertiti me te madhe dhe ra e vdekur ne toke. Njerezit e alarmuar sa degjuan klithmen e gruas erdhen me vrap.Pane gruan e vdekur dhe prane saj nje email qe lexonte: Nganjehere teknologjia ben edhe gabime te cilat kushtojne jete njerezish.Nje nga keto eshte ky i ndollur ne nje qytet ne usa. Burri kishte shkuar per pushime ne florida dhe donte ti shkruante nje email gruas se tij qe do arrinte atje te nesermen.Per nje moment ai harroi adresen e emailit te gruas dhe e shkruajti gabim. Emaili i arriti gruas te nje prifti qe ksihte vdekur nje dite me pare. Ajo hapi kompjuterin, lexoiemailin , bertiti me te madhe dhe ra e vdekur ne toke. Njerezit e alarmuar sa degjuan klithmen e gruas erdhen me vrap.Pane gruan e vdekur dhe prane saj nje email qe lexonte:
-E dashura gruaja ime. Tani sapo arrita.Gjithshka eshte e pergatitur per ardhjen tenden neser. Mezi po pres te takohemi. ps:Me te vertete qe beka shume nxehte ketu.

 

Passwordi

Nje femer, teknike kompjuterash po ndihmonte nje djale qe te vinte ne pune kompjuterin. Pasi gjithshka po perfundonte teknikja i kerkon djalit te zgjedhi nje password.Djali per te bere pak lojra me vajzen i thote dua si password fjalen "penis". Teknikja nuk reagoi dhe e shkruajti fjalen por u shkri nga te qeshurit kur pergjigja e kompjuterit ishte :
"PASSWORD I PAPRANUESHEM.NUK ESHTE I GJATE SA DUHET"

Ēifti modern

Ēifti

Nje cift i ri ne parqet e Tiranes.
Ajo : -I dashur hiqi syzet, po me vret ne qafe
Pas disa minutash
Ajo : -I Dashur veji syzet se po lepin barin

Dy miqte

- Ore, ti kur ben dashuri, flet me gruan tende?
- Po, pse jo, nqs me telefonon . . .

Festa

Ne nje feste nje mashkull dhe nje femer takohen dhe fillojne te flasin. Ajo ve re qe midis tyre ka feeeling, ndersa djali, ne fund te festes e fton per ne shtepine e tij.
Me te arritur, djali fillon ti tregoje shtepine vajzes. Ajo habitet shume, po ajo qe i ben me shume pershtypje eshte dhoma e gjumit, e cila pervec rregullsise ka dhe shume kafshe pelushi, te ndara ne tre shkalle.
Ne ate me poshte jane dy arusha te vegjel, ne ate te dytin dy arushe mesatar, dhe ne ate me lart, dy arushe te medhenj.
Duke pare keto, vajzes i krijohet pershtypja se djali do te jete shume i ndjeshem. Keshtu, ajo kthehet nga djali, e afron, dhe i jep nje te puthur.
Pasi bejne dashuri per gjithe naten, te nesermen ne mengjes, vajza pyet djalin:
- Si tu duk?
- Jo keq - pergjigjet djali - Mund te marrish nje nga cmimet qe ndodhen ne shkallen e mesme.

Simpozuimi i grave

Ne nje simpozium te grave te levizjes feministe ne bote ishin mbledhur grate perfaqsuese nga te gjitha vendet dhe merrnin fjalen dhe tregonin se si ua kishin mbledhur burrave.
Nje angleze ngrihet dhe tregon: Une nuk e korra me barin para shtepise. Diten e pare nuk pashe gje as te dyten;diten e treta c\'te shoh burri kishte korrur barin.
Ne salle shperthejne duartrokitjet dhe ovacionet.
Ngrihet nje franceze dhe fillon tregoje : Une nje dite e lashe shtepine pa pastruar, diten e pare nuk pashe ndonje ndryshim as te dyten dhe te treten jo diten e katert ca te shihje shtepia e paster xixe e kishte pastruar burri, perseri pati ilaritet ne salle duartrokitjet nuk kishin te mbaruar.
Ngrihet dhe nje grua nga shqiperia dhe thote: une nuk i lava enet nje dite;diten e pare nuk pashe gje as te dyten dhe te treten jo, diten e katert fillova te shof pak nga syri i majte.

Gruaja

E dini si quhet gruaja qe e di gjithmone ku e ka te shoqin?

Vejushė ...

Shkalla e invaliditetit

Nje burre 50-vjecar kthehet ne shtepi dhe i thot te shoqes:
-Grua, sot isha te mjeku per viziten e invaliditetit, dhe sa shkova aty mjeku me tha te heq xhaketen, pastaj kemishen, pastaj kanotieren
-E pastaj? vazhdon gruaja
-Lakuriq deri ne brez, mjeku me nje te pare me jep 30% invaliditet.
Gruaja shef nga i shoqi dhe thote:
-te kishe heq dhe breket, do te kishin dhene edhe shoqerues

Lajmerimi ne gazete

Burri dhe e gruaja ishin ulur ne tavoline.
Nje nje moment burri thote:
-Waw .... po lexoj ca lajmerime ne gazete, dhe u shiskan ca goma te reja per shume pak leke.
Gruaja, e uluret:
-Ca lexon lajmerime per goma, kur nuk ke makine?
Burri shef shtremet te shoqen dhe i thote:
-Se mos te kam thene gje ndonjehere une kur blen sytjena te reja ti

Cfarė tė bėjmė?

Unė dhe im shoq po kėrkojmė tė vendosim se ėshtė me mirė tė bėjmė njė fėmijė apo tė marrim njė qen. Jemi akoma tė pabindur nė ja vlen tė prishim tapetin, apo te shkatėrrojme jetėn

ifti modern

Mashkulli zbuloi armet, dhe shpiku gjahun.
Gruaja zbuloi gjahun, dhe shpiku peliet

Mashkulli zbuloi ngjyrat, dhe shpiku pikturat
Gruaja zbuloi pikturat, dhe shpiku trukun

Mashkulli zbuloi agrikulturen, dhe shpiku ushqimin
Gruaja zbuloi ushqimin, dhe shpiku dietat

Mashkulli zbuloi shoqerine, dhe shpiku dashurine
Gruaja zbuloi dashurine, dhe shpiku martesen

Mashkulli zbuloi gruan, dhe shpiku seksin
Gruaja zbuloi seksin, dhe shpiku dhimbjen e kokes

Mashkulli zbuloi tregtine, dhe shpiku paret
Gruaja zbuloi paret, dhe qe nga ajo dite s\'funksionon me asgje

Tek doktori

Tek Doktori

Nje zonje ne moshe te thyer shkon tek mjeku.
Nderkohe qe mjeku po e viziton e pyet:
- Zonje, cfare moshe keni?
- Pesedhjeteedy - pergjigjet zonja
Mjeku duke vazhduar viziten, e godet ne shpine dhe i thote:
- Thuaj tridhjetetre!
- Eh, do doja doktor, po asnjeri nuk do besonte

Tek Doktori

Nje burre ne moshe te thyer, shkon tek doktori.
- Doktor, shiko, kam nje problem shume te madh.
- Me thuaj
- Eh, ja, kam shume probleme me gazrat. Ja, jam ketu per me pak se nje minute, dhe do kem leshuar te pakten nja 20 deri tani
- Kuptoj ...
- Dhe nuk jane as me zhurme, as me ere ... thjesht jane te shpeshta
- Ok, e mora vesh problemin, merr keto hapa, dhe hajde ketu pas dy javesh.
Pas dy javesh, zoteria kthehet tek doktori
- Doktor, ilaēet e tuaja nuk kane funksionuar aspak. Per me teper tashme jane edhe me ere, edhe pse vazhdojne te jene pa zhurme.
- Ēdo gje ne kohen e vet. Per momentin kemi zgjidhur sinozitin. Me degjimin do merremi tani

I semuri

nje njeri i stresuar dhe i lodhur shume kohet e fundit shkon tek mjeku i cili duke pare simptomat, i thote:
-Duhet te pergjysmosh aktivitetin seksual.
-Dakort doktor. Duhet te heq dore nga e foluara apo e menduara per seks?

Dhėmbi

Nje fshatar, shkoi te dentisti tė nxjerrė njė dhėmballė. E merr ndihmėsi dhe i nxjerr dy pėrnjeheresh.
Fshatari zu te qahet, se i nxorri dhe nė dhėmballė tė mirė, por atėherė ndihmėsi i thotė:
- Mos bej zė, se tė del ustai e tė kėrkon tė paguash pėr tė dy!

Gishti

Doktor, doktor
Nuk e di mor doktorr se ca kam, jam tuj dek, ku do qe te preki me dhemb!
Prek koken me dhemb, prek kamen me dhemb, prek trupin me dhemb, nuk e di mor doktorr se ca kam ....
Mos u merzitni hic!
-pse mor doktorr, une jam tuj dek mor doktorr....
- Juve keni gishtin e thyem!

I kujt eshte femija

-Doktor te lutem me thoni cfare ka femija im. Doktori mendohet pak dhe pastaj e pyet:
-Zonje, mund te me thoni se sa here beni dashuri me burrin tuaj?
Gruaja i pergjigjet me ndrojtje:
-Pa ja doktor, 1 here.
Doktori: -1 here ne jave?
Gruaja: -Sikur te ishte 1 here ne jave.
Doktori: -Atehere 1 here ne muaj.
Gruaja: -Ah dhe 1 here ne muaj sikur te ishte, do ishte mire.
Doktori:- Atehere 1 here ne vit.
Gruaja e merzitur i pergjigjet:
-Po doktor, 1 here ne vit.
Pasi mendohet per pak sekonda, doktori i kthen pergjigje gruas:
-Ah zonje, nuk keni asnje arsye pse te shqetesoheni. Eshte thjesht ndryshk

SMS

SMS - Dedikuar nje shokut tim :P

Policia po kerkon nje person seksi, inteligjent, terheqes, te bukur. Ti mos u bej merak se ste gjen gje, po une ku do fshihem?

SMS

Oroskopi 2003: Puna: Yjet te qeshin. Para: Yjet te qeshin. Seksi: Yjet po shkrihen se qeshuri

SMS

I kerkova zotit bar, dhe me dha nje fushe. I kerkova zotit uje dhe me dha detin. I kerkova zotit numrin e nje shtrige te shemtuar, dhe me dha numrin tend

SMS

Jot shoqe sapo me tha nje barcalete aq te bukur sa desh u rrezova nga krevati

SMS

Njerezve qe i dergoj SMS per San Valentino jane gjeniale, terheqes, dhe mrekullisht seksi. Pershumevjet Bajramin!

SMS

Je aq idiot sa kur luan rolin e budallait dukesh normal

SMS

Te kam menduar per gjithe naten, dhe arrita ne nje konkluzion. ISHTE ME MIRE TE FLIJA ! ! !

SMS

Natyra te dha shume, bukuri, fizik, bollek, inteligjence. Po ti tani do me thuash pse i rrefuzove

SMS

Nje nate dashuri me ty eshte njelloj si te marresh pjese ne Olimpiada. Ndodh nje here ne 4 vjet

SMS

Kur desha te te shkruaja ne nje konkurs per shemtira, nuk te pranuan duke me thene:
- Nuk pranojme profesioniste

SMS

Te mendova deri ne tre te nates, pastaj fillova te numeroj delet derisa erdhi nje bari simpatik dhe ....

Enter content here

Enter content here

Enter supporting content here

bbm.jpg